RocketTheme

Новини

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

 

_________________________________________________________________

Житомирська обласна філармонія ім. С. Ріхтера запрошує всіх пошановувачів класичної музики на щорічний музичний фестиваль «Грудневі вечори», який цього річ проходитиме з 9 по 11грудня.

9 грудня, в перший день фестивалю, ви матимете змогу почути Симфонічний оркестр Черкаської обласної філармонії під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченко з програмою популярної класичної музики.

10 грудня - відомий український академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської обласної філармонії , керівник – народний артист України Товій Рівець, та Заслужена артистка України Алла Кащенко ( фортепіано) з

м. Києва дивуватимуть житомирян майстерним виконанням класичних творів вітчизняних та світових класиків.

11грудня – концерт оркестру класичної музики ім.. Б. Лятошинського національного будинку органної та камерної музики України, художній керівник народна артистка України Валентина Іконник – Захарченко.

Солісти – Дмитро Ткаченко та Олег Дудніченко (скрипка).

У програмі концерту : Антоніо Вівальді цикл концертів « Пори року» та Астор Пяццолла – Леонід Десятников « Пори року в Буенос – Айресі».

__________________________________________________________________

« Українці, будьмо разом!»

Саме під таким гаслом відбулися благодійні концерти Академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок» ім. І. Сльоти Житомирської обласної філармонії ім.. С. Ріхтера в Донецькій області.

6 та 7 листопада військові та жителі міст Артемівська та Краматорська стоячи аплодували та щиро дякували колективу за чудовий концерт та благодійну допомогу.

Дирекція Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера в свою чергу дякує за співпрацю та надану гуманітарну допомогу Сердюковій О. С. (ресторан «Анна»), Полозун Г. О. ( кафе «Каїр»), Харчук Л. П. (Житомирська міська ЦБС), Врублевському В. М. (Житомирська обласна універсальна бібліотека ім.. О. Ольжича), Таранюк Г. О. (Житомирська обласна бібліотека для юнацтва), Федорову А.Д.( автоперевізник).

__________________________________________________________________

Міністерством культури України ще минулого року започатковано проект «Народна філармонія» для мистецького обслуговування учасників АТО.

Житомирська обласна філармонія ім. С.Ріхтера долучаючись до цього мистецького проекту відряджає 5 листопада Академічний поліський ансамбль пісні та танцю «Льонок» ім. І. Сльоти до Донецької області.

6 листопада запланований концерт в м. Артемівську, а 7 листопада в м. Краматорськ. Колектив везе з собою подарунок у вигляді значної кількості художньої літератури для бійців АТО. Разом з тим слід зазначити, що губернатором Донецької області є наш земляк Павло Іванович Жебрівський, який чекає на приїзд «Льонка».

 

____________________________________________________________________________

24 вересня на відкритті концертного сезону відбудеться презентація книги

Георгія Мокрицького «Тут музика століттями звучить» -

будівля філармонії ім. С. Ріхтера: історія, факти, події,постаті.

 

____________________________________________________________________________

 

На фасаді Житомирського обласного театру ляльок 6 серпня відкрили дошку пам’яті Почесному громадянину Житомира, поету та композитору, Народному артисту України Івану Сльоті.

На відкритті виступив Поліський академічний ансамбль пісні і танцю "Льонок", керівником якого багато років був Іван Сльота.

____________________________________________________________________________

24 липня відбулося урочисте відкриття Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» та благодійний концерт за участю Академічного Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок» ім. І. Сльоти .

Цього року заходи були спрямовані не тільки на віддання поваги до славної землячки Лесі Українки, а також моральну і практичну підтримку сімей загиблих та воїнів-фронтовиків, захисників України, збір благодійних коштів на їх потреби, підтримку поранених воїнів у шпиталях та сім’ях.

Даруючи своє мистецтво артисти Академічного ансамблю пісні і танцю « Льонок» Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера своєю творчістю засвідчили своє єднання, піднесення національного духу та патріотизму .

____________________________________________________________________________

 

Артисти Житомирської обласної філармонії ім.. С. Ріхтера провели мистецьке дійство для наших військових на відкритому майданчику житомирського військового полігону. Чимало бійців слухали виступи артистів і музика , яка лунала, об’єднувала, піднімала патріотичний дух солдатів.

____________________________________________________________________________

18 червня у Житомирській обласній філармонії ім. Святослава Ріхтера Академічний ансамбль пісні і танцю «Льонок» ім. І. Сльоти провели благодійний концерт з метою збору коштів на пам’ятник Народному артисту України Івану Сльоті.
На благодійний концерт прийшли друзі та шанувальники творчості поета і композитора. Ведучий концерту, начальник управління культури Житомирської облдержадміністрації Юрій Градовський розповів, що зараз по всій області теж відбуваються подібні благодійні концерти.
Світла пам’ять Івана Сльоти - Почесного громадянина міста Житомира залишаться в наших серцях назавжди.

____________________________________________________________________________

 

16 червня Житомирська обласна філармонія ім. С. Ріхтера завершила 77-й концертний сезон, що пройшов під знаком святкування 100- річчя від дня народження всесвітньовідомого піаніста – нашого земляка, чиє ім’я й носить філармонія. Тож окрасою сезону став Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв та конкурс юних піаністів ім. С. Ріхтера і традиційні « Грудневі вечори».
Гала-концерт за участю Заслуженого Академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України, Академічної хорової капели « Орея», Академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок» ім. І. Сльоти , ВІА «Древляни», тріо бандуристок «Росава» та солістів філармонії залишив неповторні враження для пошановувачів національного мистецтва нашого краю!

 

__________________________________________________________________________

Дирекція КП «Житомирська обласна філармонія ім. С. Ріхтера» вітає філармонійну академічну хорову капелу «Орея», художній керівник колективу заслужений діяч мистецтв України - Олександр Вацек - з перемогою в міжнародному хоровому конкурсі “Guido d’Arezzo 2014” м. Ареццо (Італія), отримавши 5 перших місць та Гран-Прі.

_____________________________________________________________________________________________

28 липня 2014 року пішов із життя народний артист України -

Іван Михайлович Сльота.

28 липня 2014 року пішов із життя народний артист України, художній керівник Поліського Академічного ансамблю пісні та танцю « Льонок» Іван Михайлович Сльота.

Істинний патріот України, відомий композитор, добре знаний такими піснями, як - « А льон цвіте», «Не згорає зоря», «Там де ми ходили» та багатьма іншими , які стали загальнонародними.

Тяжко усвідомити, що серед нас вже ніколи не буде такого всенародного митця, хорового диригента, який понад 40 років пропрацював у Житомирський обласній філармонії. Його творче життя, ставлення до улюбленої справи та людей стало прикладом для всіх нас. Він завжди залишиться авторитетною людиною, професіоналом, слід якого назавжди залишиться в українській пісенній культурі.

Колектив Житомирської обласної філармонії ім. Св. Ріхтера висловлює глибокі співчуття дружині, Заслуженій артистці України Валентині Миколаївні Бартош , дітям та рідним.

Світла пам'ять про Івана Михайловича Сльоту житиме в наших серцях вічно.


ТВОРЧА ЩЕДРІСТЬ ІВАНА СЛЬОТИ

3 грудня 2012 року

3 грудня 2012 року нагороджений відзнакою СЛЬОТА ІВАН МИХАЙЛОВИЧ

20 вересня 2012 року - відкриття першої черги капітального ремонту :

20 вересня 2012 року о 17:00 відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди завершення першої черги капітального ремонту Житомирський філармонії.

Під час урочистого відкриття оновленого приміщення присутніми були декілька сотень людей: Житомиряни, гості міста, обласне керівництво, творчі колективи, керівництво філармонії та інші.

Було звернення до присутніх від керівництва області: голови Житомирської обласної державної адміністрації – Сергія Рижука, голови Житомирської обласної ради – Йосипа Запаловського, відзначалось, що спільними зусиллями досить за короткий термін вдалося здійснити ремонт фасаду і не тільки та надати вигляду максимально наближеного до того, який філармонія мала під час будівництва у 1853 році.

На ремонтні роботи витратили понад 4 мільйонів гривень і обласна рада планує виділити ще п’ять мільйонів на внутрішні ремонтні роботи. Представники влади області нагородили та подякували всіх хто приймав участь у реставрації філармонії. Капітальний ремонт залу філармонії розпочнеться одразу після закінчення концертного сезону.

Директор Житомирської обласної філармонії Петро Даценко у своїй промові до присутніх і не тільки – щиро подякував усім хто підтримував, сприяв та допомагав у її реконструкції. По закінченню всіх урочистостей розпочався святковий концерт.

КП «Житомирська філармонія» оголошує громадські обговорення щодо присвоєння імені Святослава Ріхтера Житомирській обласній філармонії:

КП «Житомирська філармонія» оголошує громадські обговорення щодо присвоєння імені Святослава Ріхтера Житомирській обласній філармонії. Святослав Ріхтер був геніальним всесвітньо відомим піаністом, який народився в м. Житомир та провів певні роки в дитинстві в нашому місті та з часом будучи народним артистом СССР, лауреатом Сталінської премії, героєм соціалістичної праці приїздив до Житомира протягом 50-60 років та давав концерти у приміщеннях Житомирської філармонії по вул. Михайлівська, а також музично-драматичного театру нині це приміщення Житомирської філармонії по вул. Пушкінська 26.

Ми просимо Вас надати свої відгуки щодо присвоєння або не присвоєння Житомирський філармонії імені Святослава Ріхтера!, пропонуємо аргументувати Ваше рішення . Свої відгуки Ви маєте можливість надіслати нам в електронному вигляді на нашу електронну адресу , чи в письмовому вигляді за адресою – яка вказана в пункті КОНТАКТИ нашого сайта, або подзвонивши нам за телефонами – 37-41-54, 22-13-53.

III Всеукраїнський фестиваль - конкурс народної хореографії ім.Павла Вірського :

 

 

 

Нагороджується Відзнакою "ЗА ЗАСЛУГИ" - Сльота Іван Михайлович :